gototop

22.02.2012 UNESCO T.Ü. Mimarlık Öğrencileri Toplantısı

PDFYazdıre-Posta

yapildi 

22.02.2012 tarihinde UNESCO Dünya Kültürel Mirası Edirne Selimiye Camii Külliyesi Alan Yönetim Başkanlığı tarafından Hafız Ağa Konağı’nda UNESCO Dünya Mirası Alanı Yönetimi Projeleri İçin Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Tülay CANITEZ, 7. Yarıyıl Mimarlık Bölümü öğrencileri ve UNESCO Dünya Kültürel Mirası Edirne Selimiye Camii Külliyesi Alan Yönetimi çalışanları katıldı.

         Toplantının birinci bölümünde UNESCO ve Dünya Mirası Programı, Logosu başlığının altında Dünya Mirasına Başvuru Hazırlık Süreci, Kültürel ve Bilimsel Altyapı, Temel Kavramlar ve Koruma Bilinci, Dünya Mirası Listesine Dosya Kabul ve Karar İçin Anahatlar-Gereksinmeler, UNESCO Danışma Kuruluşları, Dünya Mirası Geçici Listesinde Türkiye, Dünya Mirası Listesinde Türkiye, Edirne’nin Dünya Mirasına Geçiş Süreci, Selimiye’nin Dünya Mirasına Kabul Ölçütleri konuları anlatıldı.

            Toplantının ikinci bölümün ise Şubat 2012 tarihi itibariyle Alan İçindeki Projeler, Selimiye Camii Giriş Kapısı Eksenindeki Otopark Alanı Kullanımı ve Yeraltı Kolaylık Tesisleri, Selimiye Camii Önü Meydanı Çalışmaları Hakkında Bilgilendirmeler olarak gerçekleşti.

22.02.2012 UNESCO T.Ü. Mimarlık Öğrencileri Toplantı   pdf